Informējam, ka lpva.lv portālā tiek izmantotas sīkdatnes (‘cookies’). Lai turpinātu portālu izmantot, lūdzam iepazīties ar privātuma politiku un izteikt piekrišanu sīkdatņu lietojumam.

Dažādi uzvedības veidi organizācijās un kā tie mūs ietekmē

Joanna Kristīne Golubeva, personības izaugsmes trenere

Organizācija ir sistēma, kur mijiedarbojas cilvēki, procesi, mērķi, vērtības. Ir redzamā daļa, bet ir liela neredzamā jeb neapzinātā daļa. Tas nozīmē, ka mēs dažreiz organizācijās kļūstam par bērniem, vecākiem, upuriem, varmākām, glābējiem, mērķiem vai problēmām paši nemaz to negribot. Katrā sistēmā ir savi uzvedības principi, kurus var atklāt, ja zina kādi tie ir - parentifikācija, triangulācija, identifikācija u.c. Darbnīcā skatīsimies, kādi ir sistēmu vispārīgie principi, uzvedības modeļi - kā tos ieraudzīt un ko ar tiem darīt.

Kā darbiniekiem komunicēt par taisnīgu atalgojumu?

Anta Praņēviča, Figure Baltic Advisory

Komunikācija par atalgojumu ir delikāta, bet ļoti nozīmīga atalgojuma sistēmas un organizācijas kultūras daļa. Taisnīga un pārskatāma atalgojuma direktīva paredz gan to, ka organizācijām būs jāinformē darbinieki par atalgojuma politiku, pārskatīšanas principiem un dzimumu atalgojuma atšķirībām, gan to, ka darbinieki drīkst runāt par savu atalgojumu. Tas radīs situācijas, kur darbinieki nāks uzdot dažādus ar atalgojumu saistītus jautājumus. Kā šīm sarunām vislabāk sagatavoties?

Šajā seminārā apskatīsim, kā veidot skaidru, pārliecinošu un uzticību veicinošu komunikāciju par atalgojumu, lai darbinieki saprastu tā noteikšanas principus un justos novērtēti.

 

Seminārā apskatīsim:

✔️ Kāpēc skaidra komunikācija par atalgojumu ir būtiska organizācijas kultūrai un darbinieku iesaistei?
✔️ Kā skaidrot atalgojuma politiku un principus dažādām darbinieku grupām?
✔️ Kā sagatavoties un vadīt sarežģītas sarunas par atalgojumu?
✔️ Kā novērst baumas un pārpratumus, nodrošinot pārskatāmību?
✔️ Kā pareizi komunicēt dzimumu atalgojuma atšķirību analīzi un tās skaidrojumu?
 ✔️ Kā veicināt atklātu, bet profesionālu dialogu par atalgojumu uzņēmumā?

 

Īsa pamācība darbinieku skaita samazināšanā

Toms Šulmanis, ZAB Cobalt

Apskatāmie temati: 

  • Kas ir "uzņēmums" darbinieku skaita samazināšanas kontekstā
  • Kā pareizi aprēķināt kolektīvās atlaišanas sliekšņus un kolektīvās atlaišanas specifika
  • Atlaižamo darbinieku izvēles nianses
  • Biežāk pieļautās kļūdas
  • Tiesvedības riski

Darba tiesību darbnīca: Darba devēja uzteikums – kā juridiski korekti sagatavot un paziņot darba devēja uzteikumu, ievērojot Darba likumā paredzēto procedūru

Jānis Siliņš, ZAB Eversheds Sutherland Bitāns

12. June, 2025, 14:00 - 16:00
Elizabetes iela 45/47, ieeja no Jeruzalemes ielas puses, 2.stāvā karte
Apraksts

Darba devēja uzteikuma tiesiskums ir viens no galvenajiem strīdus priekšmetiem darbinieku un darba devēju savstarpējās attiecībās. Līdz ar to darba devējam šādās situācijās ir nepieciešams pievērst vislielāko rūpību uzteikuma procesam, sākot no uzteikuma tiesiskā un faktiskā pamatojuma izvērtēšanas beidzot ar uzteikuma formālo sagatavošanu un izsniegšanu, kā to paredz Darba likums. Turklāt arī Senāts, skatot šādu strīdus, ir detalizēti izvērtējis dažādus Darba likuma normu aspektus.

 

Attiecīgi šajā darbnīcā ar praktisku piemēru palīdzību kopīgi aplūkosim visbiežāk pieļautās kļūdas, kā arī risināsim un analizēsim ar darba devēja uzteikuma tiesiskumu un izsniegšanas procedūru saistītus problēmjautājumus.

Semināru vadīs: 

Jānis Siliņš, ZAB Eversheds Sutherland Bitāns vecākais jurists, advokāts. Specializējies darba tiesību un publisko iepirkumu tiesību jautājumos, tostarp aktīvi pārstāv klientus darba tiesību tiesvedībās.

Kā izmērīt organizācijas stresa līmeni? Iepazīšanās ar Darba vides stresa indeksu.

Veronika Skorodihina, darba un organizāciju psiholoģe, talent+be vadošā konsultante un partnere

Darba stress nav tikai personīgs jautājums – tas ir signāls par darba vides kvalitāti un organizācijas veselību. Ilgstošs stress un psihoemocionālais izsīkums būtiski ietekmē cilvēku veselību un dzīves kvalitāti, darbinieku lojalitāti, produktivitāti un darba spēju saglabāšanu. Šajā sesijā iepazīstināsim ar zinātnē un praksē balstītu metodoloģiju, kas palīdz identificēt galvenos stresa avotus, novērtēt darbinieku veselību un skaidri definēt prioritātes uzlabojumiem. Iepazīstināsim ar Darba vides stresa indeksu – strukturētu pieeju, kuru izstrādājuši Talent+Be darba un organizāciju psihologi, balstoties uz psiholoģijas atziņām un pieredzi darbā ar dažādu nozaru uzņēmumiem. 

 Sesijā uzzināsiet:

  • Kā novērtēt darbinieku izsīkumu, veselību, stresoru intensitāti un pieejamos darba resursus.
  • Kā noteikt patiesos stresa cēloņus un galvenos darbinieku psihoemocionālos riskus laicīgi.
  • Kā interpretēt rezultātus un noteikt rīcības virzienus.
  • Kā izskatās pārskatāms vadības kopsavilkums un reāls rīcības plāns, ko iespējams īstenot praksē.
  • Kā iespējot vadītājus visos līmeņos pārvaldīt komandas stresu.