Informējam, ka lpva.lv portālā tiek izmantotas sīkdatnes (‘cookies’). Lai turpinātu portālu izmantot, lūdzam iepazīties ar privātuma politiku un izteikt piekrišanu sīkdatņu lietojumam.

Attālinātā darba izaicinājumi, tiesu prakses jaunumi un citas darba tiesību aktualitātes

Andis Burkevics, Māris Simulis, ZAB, SORAINEN

Covid-19 vīrusa izplatība sākotnēji sekmēja attālinātā darba popularitātes pieaugumu, bet šobrīd attālināta strādāšana jau ir obligāta prasība. Sākotnēji lielākā darba devēju uzmanība tika pievērsta tam, kā tehniski nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību situācijā, kad liela daļa darbinieku strādā attālināti, taču, laikam ejot un attālinātajam darbam turpinoties, svarīgi kļūst arī citi aspekti, kuriem arī nepieciešams juridiski korekts risinājums. Tā, piemēram, būtiska ir vienošanās par attālinātā darba veikšanu pareiza noformēšana, savstarpēja izpratne, kādu izdevumu kompensāciju un kādu darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu darbinieks var prasīt no darba devēja. Tāpat ne mazāk svarīgi ir saprast ar attālināto darbu saistītos darba aizsardzības aspektus.

 Lai 2021. gadu sāktu veiksmīgi, esam pieaicinājuši Sorainen Latvijas biroja vadošo speciālistu, zvērinātu advokātu Andi Burkevicu, zvērinātu advokātu Māri Simuli un nodokļu menedžere Aina Okseņuka.

Tāpat vebinārā tiks apskatīti tiesu prakses jaunumi, kā arī citas darba tiesību aktualitātes.


Vebinārs notiks online, MS Teams platformā. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Aleksandra Fridmana seminārs «Pātagas un burkāna» māksla

Aleksandrs Frīdmans, Business Education Plus

Aleksandrs Frīdmans ir regulārā menedžmenta un personāla profesionālās ekspluatācijas eksperts ar vairāk kā 25 gadu pieredzi konsultanta un biznesa trenera profesijā. 

Seminārs tiek organizēts tiešsaistē un semināram ir plaša programma. Piemēram, tiks runāts par pamatprincipiem ietekmes paaugstināšanai uz padoto darba efektivitāti, savu kļūdu audita metodiku negatīvu darba situāciju risināšanas pieejām, efektīviem sodu un stimulu "rīkiem", operatīvo līderību, uzslavām u.c. 

Dalība seminārā ir par maksu, taču LPVA biedriem ir 10% atlaide

Vairāk par semināra saturu, aprakstu un reģistrēšanos varat iepazīties ŠEIT.  

Trauksmes celšanas mehānisms uzņēmumā – ieguvums darbiniekam, darba devējam un sabiedrībai

Linda Šedlere, Evita Goša, SCHWENK Latvija

Trauksmes celšanai ir būtiska nozīme ne tikai atvērtas un sakārtotas darba vides, bet arī ilgtspējīgas uzņēmējdarbības nodrošināšanā. Šajā vebinārā SCHWENK Latvija dalīsies pieredzē un pastāstīs: kādēļ trauksmes celšanai arī uzņēmumos ir būtiska nozīme; kā ieviest praktisku trauksmes celšanas mehānismu, kas tiek arī izmantots; kādi juridiskie aspekti ir būtiski ieviešanas un darbības laikā; kādi ir ieguvumi darbiniekiem, darba devējam un  sabiedrībai kopumā. 


Pārstāvji: SCHWENK Latvija Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere, Vides un juridiskā direktore Evita Goša.


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Emocionālais klimats uzņēmumos

Anda Kalniņa- Stūrīte, Jana Strogonova, SIA, kPort

Aicinām Jūs pievienoties semināram un iepazīties ar Emocionālā klimata (EKI) pētījuma rezultātiem, kurā pagājušā gadā piedalījās turpat 5000 dalībnieki, gan no valsts, gan - privātā sektora. Semināra laikā dalībnieku grupai būs iespēja aizpildīt un uzreiz iegūt EKI rezultātus, lai noteikti to, kā šobrīd jūtās personāla vadītāji un personāla vadības jomas eksperti (konkrētās grupas dalībnieki)!

Iepazīstināsim ar aktuālām idejām, kas būs noderīgas Jums- personāla vadītājiem un Jūsu organizācijas vadītājiem par to, kā uzlabot emocionālo klimatu organizācijā un/ vai komandā; kā strādāt ar komandu, kurā cilvēki jūtas pārguruši un izsmelti, kurā viņiem trūkst informācijas vai ir sajūta, ka pret viņiem izturas netaisnīgi (atsaucoties uz EKI 2020 pētījuma rezultātiem).


Semināru vadīs:

Anda Kalniņa- Stūrīte un Jana Strogonova


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Pārmaiņu meistarības pamati

Agnis Stibe, Transforms.me

Daudzi vēlas uzlabot savu dzīvi un profesionālo darbību. Uzņēmumu vadītāji vēlas paaugstināt veiktspējas rādītājus un iegūt skaidrāku skatu nākotnē. Kas traucē? Izrādās, ka tā ir mūsu pašu cilvēka daba. Precīzāk, mūsu ierobežotās zināšanas par to un veidiem, kā to mainīt. Pārāk ilgi ir pastāvējis uzskats, ka pārmaiņu veicināšanai ir jālieto ārējie ietekmētāji. Populārākie ir burkāns un pātaga, vai citiem vārdiem, balva un sods. Pieredze ir parādījusi, ka šiem rīkiem ir ierobežota spēja panākt ilgtermiņa pārmaiņas – transformāciju. Vecmodīgo rīku vietā ir iespējams izmantot dabas doto – sociālo ietekmi. Zināšanas par to, kā katrs no mums nepārtraukti maina domas un rīcību, vadoties no apkārt esošajiem cilvēkiem. Šīs iespējas izpausmes var pastiprināt izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un to prasmīgu noformēšanu. Papildus tam, ir nepieciešams tuvāk apskatīt arī katrā esošo iekšējo pārmaiņu gudrību – transformācijas gēnu. Tā ir apziņa par bezgalīgu iespēju mainīties ikvienam jebkurā laikā, kad vien to patiesi vēlas.


Prof. Agnis Stibe — trīskāršs TEDx runasvīrs un TRANSFORMS.ME dibinātājs, kas piedāvā metodi ilgtspējīgu pārmaiņu sekmēšanai. Viņa transformācijas meistarklases jau apceļojušas piecus kontinentus, palīdzot uzņēmumiem un sabiedrībām sekmēt sen lolotās pārmaiņas, kā arī stiprināt gatavību nemitīgi mainīgajai pasaules ikdienai. Šobrīd viņš ir atzīts zinātniskais padomnieks un uzņēmumu konsultants. Transformācijas profesors un Mākslīgā intelekta programmas direktors EM Normandijas biznesa skolā. Silīcija ielejā dibinātās Transformējošo tehnoloģiju sabiedrības līderis Parīzē. Transformējošās pilsētvides pētniecības pamatlicējs pasaules vadošajā Masačūsetsas tehnoloģiju institūtā. Tā pat viņš ir daļa no kustības #esiLV, kura apvieno aktīvus profesionāļus ar Latvijas izcelsmi Eiropā un ārpus tās. Viņam var sekot Pārmaiņu meistarības kanālā YouTube platformā.


Vebinārs notiks online, Zoom platformā. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Saruna ar Lailu Jembergu - motivācija, pārmaiņas

Laila Jemberga, SIA, Komercizglītības centrs

Aicinām uz tiešsaistes semināru ar Komercizglītības centrs (KIC) biznesa treneri, ārsti, pieredzējušu žurnālisti un sabiedrisko attiecību speciālisti Lailu Jembergu.

Vairāk kā 14 gadu pieredze veidojot mācību risinājumus un sniedzot atbalstu vadītājiem biznesa treniņos un konsultācijās.

Neierasta formāta pasākumu veidosim kā sarunu un diskusiju par Jūsu iesūtītajiem un publiski sniegtajiem jautājumiem par motivācijas, pārmaiņu vadības kā arī savstarpējo attiecību tēmu.

Trenere specializējas starppersonu attiecību neirobioloģijā. Vadības procesu un motivācijas konsultācijas sniedz no smadzeņu darbības aspektiem.


Aktuālie jautājumi:

  • Kā HR vadītājam būt – starpnieks starp rezultātu un labsajūtu?
  • Vai PATIESI iespējams paaugstināt darbinieku motivāciju, vai TOMĒR tikai to izprast? 
  • Kas nosaka/ veido mūsu attieksmi pret pārmaiņām, darbu, attiecībām?
  • Kā stiprināt sevi, lai stiprinātu komandu?
  • Un jautājumi, kas tiks iesūtīti no sarunas dalībnieku puses.

 

Pievienot sev aktuālo jautājumu sarunai varat ŠEIT.


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Darba tiesību jaunumi: Atvaļinājumu piešķiršana

Linda Lielbriede, Stella Kaprāne, BDO Law

Popularitāti arvien nav zaudējis atvaļinājumu piešķiršanu un pieprasīšanas tiesību temats – darbinieki šķietami baidās izmantot atvaļinājumus, savukārt darba devēji nemudina darbiniekus izmantot atvaļinājumus. Tiesu praksē skaidrots, ka atvaļinājumu piešķiršanas jautājumos par tā izmantošanu atbildīgs ir arī darba devējs, jo nevienam darbiniekam nav pienākuma strādāt, pilnībā ignorējot savas tiesības uz atpūtu, atvaļinājumu neizmantojot vai vairākkārtēji pārceļot, tomēr arī darbiniekam ir jāizmanto atvaļinājums, ja tāda iespēja tikusi dota no darba devēja puses. Tematā būtu aplūkojams jautājums, kā rīkoties, ja pats darbinieks ilgstoši neizmanto atvaļinājumu vai ja darba devējs nerod iespēju ilgstoši atrast iespēju darbiniekam doties atvaļinājumā.


Seminārā ar savu pieredzi, normatīvo aktu jaunumiem un jaunākās tiesu prakses atziņām dalīsies ZAB “BDO Law” juristes L. Lielbriede un S. Kaprāne. Linda Lielbriede ir juriste, kuras specializācija ir strīdu risināšana un tiesvedības, Stellas Kaprānes specializācija ir darba tiesības un civiltiesības. Vebinārā tiks aplūkots atvaļinājuma piešķiršanas un pieprasīšanas tiesību regulējums, vēršot uzmanību gan uz minēto tematu normatīvo regulējumu, tā grozījumiem, tiesu praksi un dažādiem praktiskajiem aspektiem un piemēriem.


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Diskusija - Psihoemocionālā noturība darba vietā krīzes apstākļos

G. Dambe, S. Kandele, K. Āboltiņa, I. Zirne, B. Brasliņa, LPVA, SIA "Vidzemes slimnīca", Fontes executive search, Circle K, Veselības ministrija

2020.gads nesa daudz izaicinājumus, neskaidrības, emocijas, nepieciešamību pēc pielāgošanās, pārmaiņas. Vēl vairāk kā nekad aktuāli kļuva jautājumi par stresa pārvaldību, laika plānošanu, privātās dzīves un darba balansu, emocionālo labbūtību, fizisko labbūtību. Ne tikai darbiniekiem nācās pielāgoties un būt psihoemocionāli noturīgiem un pacietīgiem, bet šis laiks arī vadītājiem bija grūts. Nācās saskarties ar situācijām, kurām bija jāmeklē nestandarta risinājumi, lai spētu nodrošināt darbu visiem darbiniekiem tik pat labā kvalitātē kā tas bija iepriekš. Drīz būs vairāk kā gads, kopš dzīvojam ārkārtas situācijā, pielāgojamies, ievērojam drošības pasākumus, strādājam no mājām. Šis ir ilgs laiks un var atstāt ietekmi uz veselību. Ko darīt darbiniekiem, lai neizdegtu, noturētu psihoemocionālo noturību stresa apstākļos, kā reaģēt uz krīzes apstākļiem un pārmaiņām? Ko darīt vadītājam, lai uzlabotu komandā mikroklimatu, kā vadīt komandu attālināti, kā veltīt darbiniekiem pietiekoši daudz uzmanību, kā ieviest pārmaiņas uzņēmumā? Šīs tikai daļa par ko tiks runāts šajā diskusijā.

Diskusiju moderēs Gundega Dambe, LPVA valdes priekšsēdētājas vietniece, 

diskusijā piedalīsies Sanita Kandele, SIA "Vidzemes slimnīca" personāla vadības daļas vadītāja, Kristīne Āboltiņa, Fontes Executive Search valdes priekšsēdētāja, Ieva Zirne, Circle K Business Centre,  vecākā HR biznesa partnere, Baiba Brasliņa, Veselības ministrijas personāla un dokumentu pārvaldības departamenta direktore.


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Mērķtiecība kā dzīvesstils

Āris Birze, SPIIKIIZI

"Ja tu nezini, ko gribi, saņemsi to, kas paliek pāri!" 

Centīsimies atbildēt uz dažiem jautājumiem: Vai mērķtiecība ir priekš visiem? Kāda jēga būt Mērķtiecīgam/-ai? Kā noturēt fokusu un motivāciju uz mērķiem? No medijiem esam apguvuši to, ka mērķtiecība ir kaut kas priekš citiem vai tikai lielajiem uzņēmējiem, bet kā padarīt mūsu ikdienu daudz fokusētāku?. Būtu jauki mazliet vairāk izskaust facebook driftēšanu, iespiest vēl vienu grāmatu savā nedēļas plānā, paveikt vēl to vienu darbiņu pirms dienas beigām.  

Kognitīvā distribūcija ir veikls apzīmējums tam, kā mums pieejamās ikdienas lietas pārvērst mērķtiecības atgādinātājos, lai atcerētos par to, kas pašam svarīgi. Būtu jauki 2020.gadu turpināt ar gandarījuma sajūtu pārskatot savu progresu, nevis bailēm par to, cik laika jau ir pagājis un paša mērķi ir tikai kā nerealizējams sapnis galvā. 

Seminārā aprunāsim produktīvas un uzreiz ikdienā pielietojamas idejas.


Vadītājs: Āris Birze - vairāku grāmatu autors, izaugsmes treneris, kafejnīcas SPIIKIIZI vadītājs, Biznesa Līderu Grupu organizētājs.


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Mūsdienu stresa menedžments un labbūtības tendences 2021

Agita Šmitiņa, Līga Leimane, Amber Puzzle, SIA, Empowered Solutions, SIA

21. January, 2021, 09:30 - 11:00
Apraksts

Mūsdienu satrauktajā dažādu pārmaiņu laikmetā cilvēki, saskaroties ar izaicinājumiem, grūtībās, izmaiņām, prasībām, izjūt dažādas spēcīgas un dažreiz arī pretrunīgas emocijas - nomāktību, bailes, dusmas, lielu satraukumu, kas ātri novest pie izsīkšanas un izdegšanas arī darba vidē. Izdegšanu raksturo liela sasprindzinājuma un negatīvo emociju uzkrāšanās, iekšējā līdzsvara zudums, kā arī negatīvas attieksmes, domu, pat cinisma parādīšanās pret savu darbu un profesionālās varēšanas izjūtas zaudēšana. Izdegšanas pārvarēšanu un profilaksi apskatīsim caur emocionālās labbūtības jēdziena nozīmīguma izpratni - kā varam padarīt sevi un savus darbiniekus līdzsvarotākus, izpētot un vairojot savas fiziskās vides labvēlīgos aspektus, pamanot un reaģējot uz ķermeņa vajadzībām, piefiksējot savus domāšanas paradumus un lamatas, vairojot savu pārliecinātību par prasmēm un kompetencēm, stiprinot savas attiecības, revidējot savus paradumus un uzdodot sev jautājumus par dziļāku jēgu savai profesionālajai darbībai.

Semināru vadīs Dr.Sc.admin. Agita Šmitiņa - Vidzemes augstskolas docente, organizāciju psiholoģe un karjeras koučs, uzņēmēja, SIA "Amber Puzzle" vadītāja.


Vebināra otrā daļa tiks papildināta par labbūtības tendenču aktualitātēm 2021. gadā. "Labbūtība (wellbeing) kā kompetence jeb kā jēgpilni iegūldīt darbinieku labbūtībā"
Līga Leimane ir pieredzējusi organizāciju psiholoģe, The Wellbeing Lab konsultante darbnieku labbūtības jautājumos, ICF akreditēs koučs (ACC).
Līgas profesionālā pieredze ir saistīta ar personīgo un profesionālo izaugsmi, karjeras maiņu un attīstību, kompetenču novērtēšanu, atlases projektu vadību un jēgpilnu darbinieku labbūtības veicināšanu.
Prezentācijas laikā Līga dalīsies starptautiskos pētījumos gūtās atziņās par darbinieku labbūtības nozīmi organizācijas ikdienā, kā vadītājiem labāk saprast, ar kādām grūtībām darbinieki sastopas, veicot savus pienākumus.
Līga sniegs ieteikumus vadītājiem, kā jēgpilni ieguldīt resursus rūpēs par organizācijas labbūtību, piekodinot, ka sastapšanās ar grūtībām ne vienmēr ir pamats satraukumam un uzskatam, ka grūtības negatīvi ietekmē labbūtību.

www.ligaleimane.eu 


Vebinārs notiks online, Zoom platformā. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. LPVA viesiem dalības maksa vebinārā Eur 45,00 (ieskaitot PVN).

Mobilly labumu rīka rīts-Mūsdienīga darbinieku motivācija

Valdis Bergs, Mobilly

19. January, 2021, 10:00 - 11:00
Apraksts

LPVA_Mobilly_19.01.2020.pdf

Mobilly ir plaši zināms rīks, ērta aplikācija, kas atvieglo ikdienu, ietaupa laiku un naudu. Tāpat šo rīku var izmantot ne tikai autostāvvietu izmantošanā, sabiedriskā transporta biļešu apmaksāšanā, bet arī uzņēmuma darbinieku labbūtības veicināšanā. Vebinārs par mūsdienīgu risinājumu “Mobilly labumi”, kas palīdz uzņēmumiem nodrošināt saviem darbiniekiem “labumus” (piemēram, pusdienas) un ļauj pielāgoties dažādām darbinieku vēlmēm.  Šajā tikšanās reizē tiks iepazīstināts ar Mobilly labumu rīku, kas ir risinājumi darbinieku labumu sistēmas efektīvai un ērtai pārvaldībai, iesaistes un motivācijas veicināšanai, uzņēmuma izdevumu samazināšanai. 

Mobilly labumu rīku prezentēs Valdis Bergs, MobillyTX valdes priekšsēdētājs, kurš pastāstīs par 2020. gadā izstrādāto produktu - “Mobilly labumi”. “Mobilly labumi” ir lietotne, ar kuru iespējams nodrošināt darbiniekiem norēķināšanos par dažādiem pakalpojumiem, ko piešķīris uzņēmums (piemēram, pusdienas, transports u.c.). Valdis pastāstīs arī par jaunumiem likumā – par atbalstu attālināti strādājošajiem darbiniekiem,

un ar pieredzes stāstu dalīsies uzņēmuma SIA "Tet" pārstāve Vita Eglīte. Vita Eglīte dalīsies ar savu pieredzi, kāpēc SIA Tet izvēlējās Mobilly risinājumu, kā ir mainījusies darbinieku interese par labumiem pēc norēķinu risinājuma maiņas, kādi ir secinājumi pēc pirmā sadarbības gada un kādas ir darbinieku atsauksmes. 


Vebinārs notiks online, Zoom platformā. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

HR prognozes 2021. gadam

Aivis Brodiņš, Tatjana Kuzmina, CV-Online, ASTRAL Executive Search

15. January, 2021, 13:00 - 14:00
Apraksts

ASTRAL vaditprasmes 2021.pdf

LPVA 2021. gada pasākuma sezonu sāksim ar HR prognozēm 2021. gadam. 

Par pieprasījumu pēc darbaspēka, atalgojuma izmaiņām un citām personāla vadības tendencēm uzņēmumu skatījumā stāstīs Aivis Brodiņš, CV-Online vadītājs. Prezentācijas laikā dalīsies ar aktuālajiem datiem un secinājumiem no ikgadējās CV-Online uzņēmumu aptaujas par HR prognozēm 2021. gadā. 

Vebināra otrajā daļā tiks runāts par 2021. gada vadītāju kompetencēm un prasmēm. Ar novērojumiem un tendencēm dalīsies Tatjana Kuzmina, ASTRAL Executive Search. Kā Tatjana min: "2020.gads uz visiem laikiem mums asociēsies ar COVID-19 pandēmiju, ar to saistīto veselības un ekonomikas krīzi. COVID-19 ir satricinājis cilvēci un uzņēmējdarbības pamatus…

Mēs visi ļoti ceram, ka šī vīrusa ietekme mazināsies šogad, bet tik un tā vairāk kā skaidrs, ka arī 2021.gads radīs unikālus izaicinājumus uzņēmumiem, lai atgūtos no pagājušā gada globālās krīzes. Kādas prasmes vadītājiem būs nepieciešamas, lai tiktu galā ar šīm problēmām? ASTRAL Executive Search konsultanti vēlas dalīties ar savu redzējumu par šodien vitāli svarīgajām vadītāju kompetencēm."


Vebinārs notiks online, MS Teams platformā. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra.

Ieraksti no: