LPVA jauno biedru diena
E.Selga, G.Dambe, LPVA
Priecājamies par katru jauno biedru, kas iestājas LPVA. Šajā tiešsaistes sarunā vēlamies pastāstīt par biedru iespējām asociācijā, pasākumiem, un arī uzklausīt vēlmes un gaidas.
Visi mācību pasākumi asociācijas biedriem/ biedru organizāciju pārstāvjiem ir BEZ papildus samaksas.
Pasākuma ietvaros tiks veikta video un fotofiksācija, kas vēlāk var tikt izmantota pasākuma atspoguļošanai LPVA sociālajos medijos, mājas lapā vai saglabātas foto un video arhīvā.
E.Selga, G.Dambe, LPVA
Priecājamies par katru jauno biedru, kas iestājas LPVA. Šajā tiešsaistes sarunā vēlamies pastāstīt par biedru iespējām asociācijā, pasākumiem, un arī uzklausīt vēlmes un gaidas.
Jānis Siliņš, Sintija Platā, ZAB Eversheds Sutherland Bitāns
Disciplinārsodu piemērošana par darbinieka veiktu darba līguma vai noteiktās darba kārtības pārkāpumu, kā arī darba tiesisko attiecību izbeigšana no darba devēja puses bieži vien rezultējas ar to, ka darbinieks un darba devējs savas domstarpības risina tiesā. Līdz ar to darba devējam šādus procesus uzsākot būtu nepieciešams apzināties un ievērot Darba likumā noteiktās procedūras, kā arī ņemt vērā biežāk pieļautās kļūdas un tiesu praksi, lai mazinātu iespēju, ka šāda veida procesi neatbilst Darba likuma regulējumam, nepamatoti aizskar darbinieka tiesības un rezultējas darba devējam negatīvi.
Seminārā tiks aplūkotas šādas tēmas:
Disciplinārsoda piemērošana:
Darba tiesisko attiecību izbeigšana:
Semināru vadīs:
Aukse Zukauskiene, Ernst & Young Baltic, SIA
Experienced international Human Resources Director with rounded expertise in HR Expertise and HR Business. Partnership at most senior levels, also has general management experience in Global Services. Proud of driving long-term results and sustainable business outcomes through innovative programs and building successful teams and future leaders.
Elected mentor in Nordic Women Lead 2020 program. Recognized thought leader and speaker at leadership and business conferences.
Join an engaging webinar “Global HR trends and Reality in Baltics”. In this thought–provoking webinar, we will explore the current and emerging trends shaping the global HR landscape and delve into their specific implications within the Baltics region. Insights, expertise, and practical strategies to help you navigate the ever-evolving challenges and opportunities in the HR domain. We will uncover the latest global HR trends and examine how they manifest in the unique context of the Baltics. From talent acquisition and retention to workforce transformation, diversity and inclusion, and the impact of technology, we will explore the pressing issues that HR leaders and practitioners face today.
Edīte Kalniņa, valsts nekustamie īpašumi
Edīte Kalniņa pati izmantojusi komandu lomas komandu veidošanā un atlasē. Šo metodiku apguva, strādājot IT uzņēmumā un veidojot veiksmīgas projektu komandas. E.Kalniņa ir organizāciju psiholoģe, šobrīd vada Personāla vadības daļu VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.
Sesijā iepazīsimies ar Belbina komandas lomu teoriju, komandas lomu testu un metodiku, kā kā strādāt ar komandu diagnostiku un veidošanu.
Šis nav personības tests, šis ir uzvedības tests – kā mēs sastrādājamies, sniedzam ieguldījumu, sazinamies ar kolēģiem savā komandā. Aizpildot šo testu, mums uzlabojas izpratne par mūsu stiprajām un vājajām pusēm un ir iespēja dalīties ar šo informāciju ar mūsu kolēģiem, tādējādi uzlabojot savstarpējo komunikāciju. Šo testu var izmantot personāla atlasē, komandu veidošanā, sevis izpētē. Metodika balstīta Belbina komandu lomu teorijā.
E.Zemeša, A.Kūlupa, U.P.Rīsmane, NBS, DPD, Visma
Vebinārā Evita Zemeša iepazīstinās ar savu pētījumu „Personāla analītikas izmantošana uzņēmumos, organizācijās un iestādēs Latvijā”, ko veica maģistra darba ietvaros.
Pēdējos gados pastiprināta uzmanība tiek pievērsa personāla analītikai. Kopš 2015. gada pētījumu apjoms par personāla analītiku ir strauji pieaudzis, kļūstot par aktuālu tēmu ne tikai literatūrā, bet arī organizāciju ikdienā. Pieaugot personāla datu apjomam, dažādu datu un tendenču analīze var būt ļoti noderīga personāla lēmumu pieņemšanā. Turklāt personāla vadības procesi tiek vadīti un organizēti digitāli, līdz ar to gandrīz visus personāla vadības procesus var izmērīt. Bet vai organizācijas Latvijā veic personāla analītiku? Vai tikai uzkrāj personāla datus? Tādēļ pētījumā tika noskaidrots, vai organizācijas Latvijā izmanto personāla analītiku, kāds ir personāla analītikas brieduma vai izmantošanas līmenis, kādi faktori visvairāk ietekmē personāla analītikas izmantošanu un vai pastāv atšķirības starp ietekmējošajiem faktoriem valsts un privātajā sektorā?
Turpinājumā Unda Paula Rīsmane un Anda Kūlupa iepazīstinās klausītājus ar datu analītikas iespējām DPA un Vismas sistēmās.
LPVA valde, LPVA
Starptautiskā Personāla vadīšanas diena jau piekto gadu tiek atzīmēta 20 maijā, kas šogad iekrīt sestdienā. Lai atzīmētu mūsu profesionālo dienu, aicinām uz personāla vadītāju brokastīm mākslas centrā Zuzeum 23.maijā. Būs iespēja tikties ar kolēģiem un sveikt svētkos, tīkloties, baudīt gardas brokastis un noslēgumā apmeklēt porcelāna izstādi. Tiekamies!
G.Kuklis, L.Buša, A.Saulīte, I.Goluboviča, S.Dūka, LPVA
Jautājums par to vai darba kavējumi pārejošas darbnespējas dēļ ir pamatoti vai nav ir bijis aktuāls vienmēr. vai slimības lapas netiek ņemtas, lai izvairītos no darba un tā nav sava veida "bēgšana"? Ko darīt, un kā veidot vidi, kurā darbiniekam gribas un patīk strādāt? Piedāvājam diskusiju par šiem un citiem jautājumiem.
Uzklausīsim ģimenes ārsta Gundara Kukļa pieredzi un viedokli par slimības lapu prasīšanas un izsniegšanas iemesliem, un to, kā vajadzētu, lai prombūtnes mazinātos un to nebūtu, Laimas Bušas, "Vesels birojs" radītājas, darba aizsardzības un veselīgas dzīvesveida entuziastes skatījumu uz labbūtības un veselības jautājumiem un lietām, ko varam darīt. Knauff pieredzē dalīsies Ance Saulīte, un Ilona Goluboviča un Solvita Dūka pastāstīs par pieredzi Gren.
Būs iespēja arī pārējiem dalīties pieredzē, uzdot jautājumus un rosināt diskusiju.
Sanita Kandele, Vidzemes slimnīca
Vidzemes slimnīca 2021.gadā apbalvota septiņās nominācijās, tajā skaitā nominācijā - Gada slimnīca.
Kā būt labākajiem, laikā, kad sūdzamies par speciālistu trūkumu, pandēmijas sekām, naudas trūkumu, personāla izdegšanu?
Iepazīsimies ar kolēģu sasniegto Vidzemē, apskatīsim iespējas Valmierā, un dalīsimies pieredzē.
Izbrauksim no Rīgas 8:00, satikšanās pie LPVA - Elizabetes 45/47.
Ja vēlies braukt kopā, dari to zināmu šeit
Joanna-Kristīne Golubeva, ICF
Ikdienā mēs dzirdam un klausāmies. Tomēr klausīšanās prasmes ir vitālas, kad vajag sadzirdēt precīzi, ātri, uzķert svarīgāko.
Jebkuram vadītājam un darbiniekam klausīšanās prasmju attīstība dos iespēju izprast labāk vienam otru, pieņemt dažādību gan cilvēkos, gan viedokļos, izprast kontekstu un precīzi definēt patieso problēmu un cēloņus, nevis cīnīties ar sekām.
Tēmas semināram:
Nodarbība būs vairāk par attieksmes veidošanu par klausīšanos kā prasmi, atsevišķi klausīšanās prasmju uzlabošanas uzdevumi, savas klausīšanās prasmes analīze.
Nodarbību vada: transformācijas un integrālais koučs Joanna-Kristīne Golubeva.
L.Pundiņa, Latvijas valsts meži
Rūpēs par darbinieku labbūtību pirmais solis, kas jāsper, ir darbinieku dažādības apzināšanās. Kad ikviena darbinieka individualitāti saskatām kā vērtību, teorētiskā labbūtība var iegūt praktisku veidolu un īstenoties rīcībās. Pasākumā dalīsimies ar informāciju par AS “Latvijas valsts meži” darba vidi un labbūtības konceptu, kā arī pastāstīsim, kādu ceļu ejam dažādības vadības pieejas iedzīvināšanā un principu noteikšanā. Tikšanās gaitā aicināsim arī uz atvērtu diskusiju un ideju apmaiņu par dažādības vadības aktivitātēm, kas organizācijās palīdz veidot iekļaujošu darba vidi.
Inese Upīte, Eva Mareka Šaknere, Labklājības ministrija
Ar 2023.gadu notikušas izmaiņas bērnu kopšanas atvaļinājuma piešķiršanas kārtībā, noteikta bka nenododamā daļa un veitas izmaiņas ģimenes pabalstos. Piedāvājam vebināru, kurā Labklājības ministrijas vecākā eksperte Inese Upīte pastāstīs par izmaiņām minētajos jautājumos, un sniegs atbildes uz klausītāju jautājumiem.
Vebināra turpinājumā Eva Mareka Šaknere iepazīstinās ar savu pētījumu maģistra darba ietvaros par darba devēju iespējām noturēt un piesaistīt organizācijās personas, kas atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, nepieciešamību nodrošināt darba un privātās dzīves līdzsvaru, kas ir cilvēka labbūtības nozīmīgs faktors.
Līdzsvara nodrošināšanai viens no ietekmētājiem var būt darba devēja atbalsts, tādēļ maģistra darba ietvaros tika veikts pētījums Latvijā ar mērķi izpētīt Latvijas darba devēju atbalsta politikas procesam un izstrādāt rekomendācijas darba devējiem politiku pilnveidošanai. Vebināra laikā būs iespēja iepazīties ar galvenajiem pētījuma rezultātiem - t. sk., kādi faktori vecākiem patiesībā ir visbūtiskākie, lai būtu apmierināti ar savu darba un privātās dzīves līdzsvaru.
P.Romašins, ICF
Vebinārs par koučinga integrāciju lielā uzņēmumā veicinot entuziasmu, radošumu un produktivitāti.
Programmā:
• PLP definējums, pieprasījuma noņemšana,
• esošās TOP-komandas un HRD assesment un PAS atskaite,
• pasākumu plāns-grafiks un tā saskaņošana,
• M.Eriksona zvaigzne, kouča kompetences un ētikas kodekss,
• 6 funkciju speciālisti,
• pieaicinātais personāls – komanda un tās struktūra,
• 3 līmeņu pieprasījumu sintēze un integrācija,
• izmaksas,
• atbildības robežas un mijiedarbības noteikumi,
• darba kritēriji un prēmijas.
Pasākumu vada Pāvels Romašins. Pāvels ir Rīgas Koučinga skolas dibinātājs, biznesa un personīgās izaugsmes treneris, kuram ir starptautiska pieredze personāla vadībā tādos uzņēmumos, kas nodarbina pat 36 tūkstošus darbinieku.
Pāvels Romašins:
Šobrīd pasniedz:
Ivo Maskalāns, Cobalt ZAB
Kur beidzas darbinieka tiesības brīvi paust viedokli un uzskatu brīvība un sākas darba devēja devēja tiesības to ierobežot?
Piedāvājam vebināru par Eiropas un LR tiesu praksi darbinieku uzskatu paušanas ierobežojumiem.
Joanna-Kristīne Golubeva, ICF
Prezentācija šeit
Prezentācijas ieraksts šeit
Šobrīd aktuāla ir labbūtības tēma, kas ņem vērā darbinieku emocionālo un fizisko stāvokli darbā. Tāpat arī tiek runāts par vadītāju spriedzi, darba apjomu. Vadītājs ir tas, kurš pieņem lēmumus un dod norādes, pārvalda situāciju un reaģē uz pārmaiņām. Bet nevaram arī aizmirst par organizāciju kā sistēmu – tās iekšējiem rakstītajiem un nerakstītajiem likumiem, uzkrāto pieredzi un misiju nākotnei. Kurš no šiem trim: vadītājs, darbinieks, sistēma; ir vissvarīgākais, kad vajag pieņemt lēmumus, veidot pārmaiņas vai pārvarēt krīzes? Ja darbinieks un viņa intereses, kas notiek ar vadītāju. Ja vissvarīgākais ir vadītājs un viņa labbūtība, kas tajā brīdī notiek ar organizāciju kopumā. Toties ja domājam par organizāciju un tās labumiem, vai neizmetam darbiniekus?
Nodarbībā tiks apskatītas šādas tēmas:
Nodarbība ir vairāk par domāšanas paplašināšanu, netradicionāli paskatīties uz tradicionālām lietām, atsevišķu gadījumu izskatīšana, izmantojot sistēmisko sakārtojumu metodi.
Nodarbību vada: transformācijas un integrālais koučs Joanna-Kristīne Golubeva.
Papildus informācija: www.transformationtraining.org , https://www.linkedin.com/in/joanna-k-golubeva-ba70a541
Inga Vējiņa, LAKRS
Prezentācijas ieraksts https://youtu.be/-KGBy2Sn_-U
Darba devējiem ir mērķi, produktivitātes rādītāji, noteikumi un kārtības, un mēs, personāla cilvēki pārstāvam šīs uzņēmuma intereses, kuras mēdz "krustoties" ar darbinieku interesēm. Un tad mēdz iesaistīties arodbiedrība .....
Piedāvājam vebināru par darba strīdiem un tiesvedību darba attiecībās arodbiedrības jurista skatījumā.
Vebinārā tiks apskatīta tiesu prakse par darba devēja uzteikumiem un morālā kaitējuma pretprasībām, nepamatotiem uzteikumiem, vai atteikumu izbeigt darba attiecības, atlaišanas pabalstiem un atšķirīgas attieksmes pārkāpumiem.
L.Ruškule, B.Kņigins, K.Kļaviņa, A.Dūdele, VK, VM, VEA
Aicinām uz diskusiju veselības iestāžu personāla vadītājus un Valsts kancelejas, Veselības ministrijas, Veselības ekonomikas asociācijas pārstāvjus par atalgojuma sistēmas iespējām un izaicinājumiem. Klīnisko Universitāšu slimnīcas realizē pilotprojektu, pārējie "vingrinās" normatīvā regulējuma un iespēju ietvaros. Mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem un dalīties pieredzē.
Eva Selga, LPVA
LPVA Biedru sapulces darba kārtība
2023.gada 17.martā no plkst.14:00 – 15:30, tiešsaistē
gadījumā, ja pulksten 14:00 biedru sapulcei nav kvoruma un, sapulce tiek atkārtoti sasaukta 17.martā 14:30.
pieslēgšanās saite: https://us02web.zoom.us/j/83240832833
Meeting ID: 832 4083 2833
1. | Sēdes vadītāja, protokolista, balsu skaitīšanas komisijas un sapulces darba kārtības apstiprināšana
|
2. | LPVA valdes priekšsēdētājas Evas Selgas ziņojums par paveikto 2022.gadā. Ziņojuma apstiprināšana |
3. | Zvērināta revidenta ziņojums par 2022.gada budžeta pārskatu. Ziņojuma apstiprināšana |
4. | Revidenta apstiprināšana 2023.gadam |
5. | LPVA budžeta plāns 2023.gadam. Budžeta apstiprināšana |
6. | LPVA stratēģijas 2023-2025 apstiprināšana |
7. | LPVA statūtu grozījumi |
8. | Valdes locekļu vēlēšanas |
9. | LPVA & Motify pētījums |
10. | Dažādi |
Sapulcei tiks veikts video ieraksts balsu skaitīšanas un protokola nodrošināšanai.
Jebkuru jautājumu vai neskaidrību gadījumā, kā arī priekšlikumiem, lūdzu rakstīt uz lpva@lpva.lv vai zvanīt 29430778, vai 2963036
Sapulces dokumenti pieejami šeit
ārste psihoterapeite Sigita Siliņa, SAINS
Kā atklāt savu talantu? Kā atklāt savu darbinieku talantus? Talanta - personības iezīmju kopuma atklāšana ģenētisko īpašību
apvienojumā ar treniņiem un darbībām konkrētā jomā. Cilvēks, iesaistoties darbībās, kurās viņam ir talants, apgūst noteikta
veida zināšanas vai prasmes ātrāk nekā citi. Bet, cik tas var attīstīties, ir atkarīgs no potenciāla.
Semināra plāns:
Pašiem noteikt savu psiholoģisko tipu.
Noskaidrot kas ir talants , kāpēc ir svarīgi to atklāt, /kāpēc zaudējam
talantīgus darbiniekus?
Kā un kāpēc biometrijas metodes darbojas.
Kā datordiagnostika var palīdzēt produktīvi un harmoniski izmantot
savu un savu darbinieku potenciālu
Vingrinājumi smadzeņu pusložu harmonizācijai
Semināra prezentācijas materiāls tiks nosūtīts Jums pēc semināra.
Informācija par Sigitu Siliņu šeit: https://www.sains.lv/sigita-silia
Joanna-Kristīne Golubeva, ICF
Vebināra ierakstu skatīt šeit
Prezentācija šeit
Darbs sastāv no daudziem maziem uzdevumiem, lieliem rīkojumiem, misijām, vīzijām, darba plāniem u.c. Tas viss kopā veido vienotu darba mozaīku, dažreiz viena lieta vai process iznāk priekšplānā citām un tad var nojukt pašam sava vieta un izpratne par prioritātēm.
Integrālais koučings un integrālā teorija palīdz ieraudzīt vienu situāciju no dažādiem skatu punktiem un salikt kopainu, lai izprastu tagadnes stāvokli un varētu virzīties uz priekšu.
Nodarbībā par integrālo pieeju darbā tiks aplūkotas šādas tēmas:
Nodarbība vairāk ir par domāšanas paplašināšanu, radošumu un spēju ieraudzīt jaunus skatu punktus un iespējas savā darbā.
Nodarbību vada: transformācijas un integrālais koučs Joanna-Kristīne Golubeva.
Papildus informācija: www.transformationtraining.org , https://www.linkedin.com/in/joanna-k-golubeva-ba70a541
I.Briede, N.Puriņa, I.Arbidāne, PMLP, PwC
Darba spēka trūkuma apstākļos aizvien vairāk meklējam iespējas piesaistīt personālu no ārzemēm. To ierobežo gan mūsu normatīvais regulējums, gan spējas integrēt darbiniekus mūsu vidē. Piedāvājam diskusiju , kurā runāsim par nosacījumiem, ko mums izvirza valsts, par izaicinājumiem, ar kuriem sastopas darba devēji. par formalitātēm, un kā ar to pēc iespējas ātri tikt galā. Par nodokļiem, ja strādājam ārzemēs, un citiem jautājumiem.
Irēna Arbidāne - PwC nodokļu nodaļas vecākā projektu vadītāja
Nataļja Puriņa - PwC Legal zvērināta advokāte
Šajā prezentācijā Jūs uzzināsiet par ar ārzemnieku nodarbināšanu saistītajiem imigrācijas un nodokļu jautājumiem.
Stāstīsim par pareizu darba vīzas vai uzturēšanās atļauju izvēli, uzturēšanās tiesību iegūšanas procesu un ar to saistītajiem sarežģījumiem, ārzemnieka adaptācijas procesu Latvijā, darba tiesību aspektiem attiecībā uz darbiniekiem-ārzemniekiem.
Semināra daļā par nodokļu piemērošanu ietversim darbaspēka nodokļa piemērošanas aspektus Latvijā:
- darbaspēkam, kas ir ieradies no trešām valstīm, ja tiem ir noslēgts darba līgums ar Latvijas uzņēmumu;
- praktiski iztirzāsim piemērus attiecībā uz šādu darbinieku pienākumiem/tiesībām iegūt algas nodokļu grāmatiņu, pieteikt apgādājamos un izmantot diferencēto neapliekamo minimumu;
- sarežģītās situācijas attiecībā uz valdes locekļu un darbinieku atalgojumu, ja pienākumi vai darbs tiek veikts vairākās valstīs. Par piemēru izmantosim situāciju, ja darbs tiek veikts trīs Baltijas valstu uzņēmumiem.
Jana Strogonova, Anda Kalniņa- Stūrīte, Growing
Aicinām 28.februārī pl 14:00 (1h) pievienoties vebināram un uzzināt:
* Genos International izstrādātais Emocionālais klimata indekss
Vebināru vadīs SIA “Growing” (grow.lv) īpašnieces un konsultantes Jana Strogonova un Anda Kalniņa- Stūrīte. Abas jau septīto gadu strādā kā in-house konsultantes vadošajos Latvijas uzņēmumos, kur sniedz vadības konsultācijas, kā arī vadības uzdevumā īsteno dažādus pārmaiņu projektus. Nu jau 10 gadus vada arī savu uzņēmumu “Growing”, piedāvājot konsultācijas, apmācības par tēmām, kas skar mentālo un emocionālo veselību organizācijās (t.sk. stresu, emocijām un emocionālo inteliģenci, paradumiem, labbūtību, mentālo un fizisko veselību). “Growing” pārstāv Genos International Baltijas valstīs, veicot emocionālās inteliģences novērtējumus un īstenojot apmācību. Genos International (Austrālija) un ir vadošais EI novērtēšanas un risinājumu piegādātājs pasaulē, kas sadarbībā ar Swinburne universitāti Austrālijā veic pētījumus par EI ietekmi uz darba sniegumu un produktivitāti dažādos uzņēmumos. Vairāk: grow.lv
Saite uz ierakstu
https://youtu.be/n4PmEsZTZk0
Irita Aleksejenkova un Agrita Vindača, BDO ZAB
Komercnoslēpuma nozīmīgums darba tiesiskajās attiecības” (Irita Aleksejenkova)
Palielinoties uzņēmumu skaitam, kas investē līdzekļus dažādu inovāciju ieviešanā, vairāk nekā jebkad agrāk, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta komercnoslēpuma aizsardzībai, tādā veidā šādai informācijai piešķirot komerciālo vērtību. Pie šādām atziņām ir nonācis arī Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts lietā Nr. A43002308 (SKA-168/2010), secinot, ka uzņēmumam ir ļoti būtiska komercnoslēpuma aizsardzība, jo no tā ir atkarīga komersanta uzņēmuma vērtība un tā attīstības iespējas. Komercnoslēpuma neatļauta nonākšana konkurenta rīcībā dod tam saimnieciskas priekšrocības un ir pretēja godīgām saimnieciskās darbības paražām. Uzņēmumam ir jāpieliek saprātīgas pūles, lai aizsargātu tā rīcībā esošo vērtību, proti, precīzi jānorāda, kura informācija uzskatāma par komercnoslēpumu, lai darbinieks zinātu, kuru informāciju viņš nav tiesīgs iegūt, izmantot vai izplatīt bez komercnoslēpuma turētāja (darba devēja) atļaujas.
Jo īpaši mazie un vidējie uzņēmumi nav informēti par mehānismiem, kas jāievieš komercnoslēpuma aizsardzībai, tādā veidā sevi pakļaujot augstam riskam, par komercnoslēpuma piesavināšanos, kas izpaužas kā zagšana vai rūpnieciskā spiegošana.
Vebināra ietvaros tiks pārrunātas sekojošās tēmas:
“Obligātās veselības pārbaudes nozīmīgums darba tiesiskajās attiecībās” (Agrita Vindača)
Cilvēks darbā pavada liekāko savas dzīves daļu. Lai mazinātu darba vides kaitīgo faktoru ietekmi uz darbinieku veselību, darba devējam ir jānodrošina, ka darbinieki veic obligātās veselības pārbaudes. Obligātās veselības pārbaudes mērķis ir nodarbinātā veselības aizsardzība, lai arodslimību ārsts pēc iespējas agrāk atklātu veselības traucējumus, ko rada darba vides ietekme.
Vebināra ietvaros tiks pārrunātas sekojošās tēmas:
Joanna-Kristīne Golubeva, ICF
saite uz pasākuma ierakstu
https://youtu.be/C12ejsDXE3I
Lai saprastu, kas un kāpēc notiek, mums jāprecizē informācija, tas nozīmē, ka mums ir jāuzdod jautājumi. Jautājumi var būt ļoti dažādi – īsi, gari, tieši, netieši, spārnoti, konkrēti u.c. Tomēr ne vienmēr spējam atrast īsto jautājumu īstajā brīdī. Problēma rodas, kad uzdodam jautājumus, bet nav skaidru atbilžu. Bieži vien tas nozīmē, ka neprecīzi uzdots jautājums. Tas var būt bijis par garu, vai par vispārīgi, vai paši uzdodam, bet nezinām, ko tad tieši sagaidām no sava sarunu biedra.
Jautājumu uzdošanas prasme ir tā, kas palīdz izprast jautājumu dažādību, noķert pareizo mirkli un uzdot tos īstos jautājumus.
Nodarbības tēmas:
Nodarbībā notiek darbs individuāli, grupās, daudz praktisko uzdevumu, lai trenētu jautājumu uzdošanu.
I.Rone, Z.Arnava, I.Zirne, D.Bole, Accenture, Datacom, Cirkle-K
Efektivitāte cilvēkresursu vadībā, kā to mērīt? Kas ir KPI? Kā tos noteikt?
Piedāvājam vebināru, kurā paskatīsimies uz KPI (galveno rīcības rādītāju) noteikšanas teorētiskajiem aspektiem, un to principiem un pielietojumu praksē.
Zanda Arnava dalīsies ar pieredzi Accenture, Ieva Zirne -Cirkle-K un Dace Bole - Datacom un Datlex.
Būs iespēja dalīties pieredzē un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem.
Olga Karūna, Laura Vanaga, ICF Latvia
Elīna Bulāne, LOPB
''Kompetences un prasmes'' metodē ietilpst 95 kompetenču un prasmju kārtis, kas iedalītas 5 kompetenču grupu modelī un veidotas, izmantojot Eiropas un Kanādas kompetenču un prasmju klasifikatorus, kā arī apkopojot informāciju no dažādiem zinātniskajiem pētījumiem. Klāt pievienota instrukcija, kurā ir aprakstīta informācija par sešiem metodes pielietošanas veidiem (bet to noteikti ir vēl vairāk), kurus vebinārā prezentēšu un padalīšos ar savu pieredzi to lietošanā:
💬 Darbinieku attīstības sarunām
🎯 Karjeras vai koučinga sesijām
🔎 Atlasē - kompetenču intervijām
💡 Saprast savas stiprās puses un attīstības iespējas
📊 Komandas prasmju matricas veidošanai
🏆 Komandas saliedēšanas aktivitātei
Elīna Bulāne, sertificēts organizāciju un darba psihologs ar 15 gadu pieredzi personāla vadības jomā; karjeras konsultante; HR Podcast PLUS rubrikas vadītāja, metodes ''Kompetences un prasmes'' autore. Mājas lapa kontaktiem un informācijai: https://www.yoursoulwork.lv/
Gundega Dambe, LPVA
Vebinārs domāts jaunajiem kolēģiem, kuriem nav iepriekšējas pieredzes personāla vadībā. Runāsim par personāla dokumentiem, to sagatavošanu, apriti, digitalizāciju. Dokumenti, kuriem noteikti jābūt, dokumenti, kas rada administratīvo slogu. Dokumentu glabāšanas termiņi. Personāllietvedību reglamentējošie normatīvie akti.
Saite ierakstam https://youtu.be/5uQuuhefAy8
Arturs Piliksers, Toms Šulmanis, Ivo Maskalāns, Bonusukarte.lv, ZAB COBALT
Daudzi uzņēmēji koplīgumu uztver kā sarežģītu procesu ar mūža saistībām, no kurām nekad nevar tikt vaļā. Cobalt pārstāvji pastāstīs:
Artūrs Piliksers no Bonusukarte.lv arī izstāstīs par labumiem, kurus atrunājot koplīgumā uzņēmumi no privātā sektora var saņemt IIN likumā noteiktos algas nodokļu atvieglojumus, t.sk. ēdināšanas un ārstniecības izdevumu apmaksa, kā arī personāla ilgtspējas izdevumi.
Ph.D. Dace Bole, Datacom
Pandēmija, karš kaimiņos, stress, darbs neskaidros apstākļos, tas viss ietekmē mūsu garīgo veselību.
Kas ir garīgā labklājība, kās to ietekmē? kā palīdzēt sev un darbiniekiem?
Baiba Brasliņa, Veselības ministrija
Veselības iestāžu personāla vadītāji aicināti uz tikšanos, šoreiz pieredzes stāsts par dalību EAWOP (Eiropas Darba un Organizāciju psihologu asociācija) darbnīcā "How to organise and manage work to improve employee health and well-being".
Veselības nozarē darbinieki nu jau divus gadus ir bijuši to notikumu un lēmumu pieņemšanas centrā, kas ietekmēja katru iedzīvotāju/organizāciju Covid-19 epidēmijas laikā. Vienā dienā daudzkārt pieauga praktiskā darba, kognitīvā un emocionālā slodze.
Baiba Brasliņa dalīses iegūtajās zināšanās, kuras mēs varētu izmantot kā platformu profesionālai iedvesmai sev un turpinot iesākto darbu veidojot darbiniekiem atbalstošus darba procesus un vidi.
Domāsim arī par nākamajās tikšanās reizēm un aktualitātēm.
Gundega Dambe, Eva Selga, LPVA
2022.gada nogalē LPVA iestājušies vairāki jaunie biedri. Vēlamies iepazīstināt jaunos biedrus ar biedru iespēju programmu, pasākumiem un LPVA darbību kopumā . Tiekamies!
Laima Buša, Elīna Bergmane, Vesels birojs
Biroja darbinieks hibrīddarba laikmetā – no darba aizsardzības līdz fiziskajai veselībai
Darba aizsardzība un veselības veicināšanas pasākumi ne tuvu nav nekas jauns. Taču, attālinātajam un hibrīda darbam kļūstot par ierastu mūsu dzīves realitāti, nedaudz mainās gan risināmie jautājumi, gan pieejas.
Lai gan pamata teoriju “kā vajadzētu būt”, iespējams, zinām labi, šoreiz no darba aizsardzības speciālista un fizioterapeita perspektīvas palūkosimies uz praksi. Kā ar fizisko veselību un ergonomikas jautājumiem veicas darbiniekiem? Kādi atbalsta pasākumi strādā? Kas nestrādā? Un kā varam no darba devēja puses atbalstīt pašu darbinieku iniciatīvas rūpēm par savu veselību un labbūtību?
Šoreiz nedaudz vairāk par fizisko labbūtības pusi – gan mūsu ķermeni, gan vidi mums apkārt.
Vebināra laikā apskatīsim šādas tēmas:
Kā jūtas darbinieks hibrīddarba laikā: dati no Latvijas un ārvalstīm