Personāla vadības nozarei jābūt gatavai inovācijai un izaicinājumiem pēc krīzes

Šodien, 20. maijā, tiek atzīmēta Eiropas personāla vadīšanas asociācijas (EAPM) pasludinātā Starptautiskā personāla vadības diena (International HR Day), ko Latvija atzīmē jau otro gadu pēc kārtas. Tomēr šogad, dienu, kurā īpaši uzsveram un novērtējam personāla vadības nozares un tās profesionāļu darbu, atzīmējam pavisam citos apstākļos. Covid-19 straujā izplatība pasaulē, daudzas nozares piespieda ātri reaģēt uz notiekošo, cenšoties meklēt jaunus rīkus, kā nodrošinātu darbu. Tas atstāja iespaidu arī uz personāla vadības segmentu, jo darba vide visticamāk vairs nekad nebūs kā iepriekš. 

Eiropas personāla vadīšanas asociācija izvirzījusi vairākas nākotnes prioritātes: 

  • noteikt cilvēku kā primāro šajos krīzes apstākļos; 
  • nodrošināt attālināta un elastīga darba organizēšanu; 
  • veicināt labbūtību darba vietā, rūpējoties par kolektīva fizisko un garīgo veselību; 
  • iedrošināt virtuālās vides sadarbību un iesaisti; 
  • kā arī sniegt atbalstu darbiniekiem un organizācijām pielāgojoties jaunajiem “normālajiem” apstākļiem. 

Arī Latvijā, lielākā daļa uzņēmumu izvirzījusi personāla vadību kā prioritāti, tādējādi uzsverot cilvēka faktoru. Tieši personāla vadība ir tā, kura izvirza cilvēku par galveno un svarīgāko veiksmes faktoru jebkuras uzņēmējdarbības ilgtspējīgā attīstībā.


Šis gads personāla vadībā visā pasaulē ir sācies ar jauniem izaicinājumiem. Arī Starptautiskā personāla vadības diena Latvijā tiks svinēta tiešsaitē, aicinot nozares kolēģus aktīvi dalīties ar pozitīvo pieredzi, kas iegūta pēdējo divu mēnešu laikā. “Ja vēl pagājušā gadā runājām par attālināto darbu kā vienu no iespējām, kas palīdzēs darbiniekiem labāk plānot savu laiku, tad šobrīd attālinātais darbs ir viena no mūsu dzīves neatņemamām sastāvdaļām,” stāsta Eva Selga, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja, uzsverot, ka “personāla vadītāji savā darbā izmanto inovācijas, kas sniedz jaunas iespējas. Svarīgi, lai visi procesi uzņēmumā tiek vadīti efektīvi, tādēļ nepieciešami ticami dati. Līdz ar to arvien vairāk arī mēs savā darbā izmantojam dažādu aptauju un pētījumu rezultātus.” 


Šie krīzes perioda mēneši pierādījuši, ka tieši inovācijas, tehnoloģijas un datos balstīti lēmumi uzņēmumā, sekmē darbinieku sadarbības un iesaistes nodrošināšanu, kolektīva labbūtību un uzņēmuma spēju pielāgoties jaunajiem “normālajiem” apstākļiem, kas vēl sekos. 

“Tieši personāla vadības pārstāvji bieži vien kļūst par celmlaužiem ieviešot jaunas metodes, procesus sistēmām un pat kultūrai kopumā. Šajā dienā, kad tiek izcelta un godināta personāla vadības nozare un tās profesionāļi, īpaši svarīgi atzīmēt inovāciju nozīmi personāla vadībā,” atzīst Liesma Rijniece, HR digitālo transformāciju vēstnese datu tehnoloģijas uzņēmumā SQUALIO. 


Piemēram, komandas tīklu analītika ir būtiskā nākotnes personāla vadības kompetence, kas palīdz mainīt un attīstīt biznesu. Lēmumi saistībā ar personālu, nevar tikt pieņemt balstoties tikai uz intuīciju. Uzņēmuma rīcībā ir ļoti daudz un dažādi dati par darbiniekiem (demogrāfiskie, prombūtnes, darba snieguma, atalgojuma, iesaistes, utt), kurus jāprot analizēt un efektīvi izmantot biznesa produktivitātei un attīstībai, izmantojot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas personāla vadības darba atbalstam.

Krīzes apstākļi ievērojami paātrinājuši ātrumu, kādā uzņēmumi ievieš šobrīd tirgū pieejamās inovācijas, tomēr tas ir iespējams pateicoties tieši personāla vadības nozares profesionāļiem, kas nemitīgi mācās un apgūst pasaules tendences, lai sekmētu uzņēmējdarbības ilgtspējīgu attīstību.


SQUALIO ir starptautisks datu tehnoloģijas uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā Latvijā ar pārstāvniecībām desmit valstīs pasaulē (Lietuva, Igaunija, Baltkrievija, Ukraina, Kazahstāna, Krievija, Itālija, Austrija, Vācija, Bulgārija). Uzņēmums ir Microsoft Corporation vadošais partneris programmatūras licencēšanas un mākoņpakalpojumu jomā, kā arī sasniedzis godpilno Snow Platinum Partner statusu, kļūstot par vienīgo sertificēto partneri Austrumeiropā un Baltijas reģionā, kas klientiem nodrošina programmatūras aktīvu pārvaldības rīku. Squalio klientiem palīdz sasniegt vairāk, izmantojot datu tehnoloģijas un datos balstītus lēmumus.

 

Informāciju sagatavoja: Liliāna Ozoliņa, Komunikācijas un sabiedrisko attiecību stratēģijas vadītāja

Mob.: +371 22557776; Liliana.Ozolina@squalio.com

 

Papildus informācija: Eva Selga, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja

Mob.: +371 29430778; eva.selga@gmail.com