Cilvēcība ir jaunā valūta un, par ko domāt 2025. gadā

Mani galvenie 2024. secinājumi un turpinājums 2025. gada tendencēs HR jomā:

1. Globālie konflikti un darba tirgus dinamika

Ģeopolitiskie konflikti, piemēram, karš Ukrainā un Tuvajos Austrumos, turpina ietekmēt un ietekmēs gan emocionālo, gan ekonomisko drošību. Vienlaikus, darba tirgū parādās jauni izaicinājumi – "zilo apkaklīšu" darbinieku trūkums un pieaugošā konkurence augsti kvalificētu darbinieku piesaistē. McKinsey un OECD apliecina šīs tendences.

2. Mākslīgais intelekts – no draudiem līdz iespējām un reāliem rezultātiem

MI turpinās mainīt organizāciju darbību, piedāvājot ne tikai efektivitātes uzlabojumus Harvard Business Review, bet arī iespēju pārbūvēt darba lomas un procesus. 2025. gadā īpašs uzsvars būs uz "superdarbinieku" laikmeta sākumu, kur MI tiek izmantots kā sadarbības rīks, nevis cilvēka aizvietotājs. Plašāk par Davosas prognozēm 2025. gadam lasiet šeit. Un Josh Bersin izceļ, ka HR būs atbildīgi par šo pārmaiņu vadību, vienlaikus novēršot bailes un pretestību.

3. Hibrīda darba modeļa evolūcija

Hibrīdā darba modelis kļūs par normu, un organizācijas aktīvi pilnveidos procesus, lai nodrošinātu gan darbinieku iesaisti, gan efektivitāti. Plašāk par tendencēm hibrīda darba attīstībā 2025. gadā lasiet šeit. Tas ietvers jaunas tehnoloģijas, kas veicina labāku komunikāciju un sadarbību.

4. Cilvēcība un psiholoģiskā drošība kā konkurētspējas priekšrocība

Empātija, emocionālā inteliģence, kritiskā domāšana un psiholoģiskā drošība kļūs par būtiskiem faktoriem darbinieku attīstībā, noturēšanā un organizāciju ilgtspējā. Organizācijas investēs vadības programmās, kas attīsta šīs prasmes, un psiholoģiskā drošība kļūs par stratēģisku priekšrocību. Harvard Business Review un Amy Edmondson apliecina šīs nepieciešamības nozīmīgumu.

5. Nepārtraukta mācīšanās kā norma

Tehnoloģiju attīstība un darba tirgus prasību maiņa nozīmē, ka mācīšanās būs nepārtraukts process.  Organizācijas investēs personalizētās un inovatīvās apmācību pieejās, lai veicinātu darbinieku prasmes un pielāgošanos pārmaiņām. Lai nodrošinātu MI transformāciju pasaule jau šobrīd saskaras ar nespēju aizpildīt lielo pielrasījumu pēs MI prasmēm.

6. Darba lomu un procesu pārbūve

HR kļūs par centrālo elementu darbavietu pārveidē, pielāgojot lomas MI iespējām. Šis process ietvers darbu pie resursu efektivizēšanas, revīzijas veikšanu, kas ļauj uzņēmumiem maksimāli izmantot tehnoloģiju potenciālu, vienlaikus saglabājot cilvēka nozīmi organizācijas procesos.

Šogad es esmu sapratusi, ka drošība sākas ar spēju pieņemt savas kļūdas, bailes un neskaidrības. Tikai tad mēs varam veidot vidi, kurā notiek autentiska izaugsme un drosmīgas sarunas. Skatoties uz 2025. gadu, ir skaidrs, ka cilvēka faktors būs centrā jebkurām pārmaiņām un inovācijām.

Jautājumi pārdomām:

  • Kas Tev ir kļuvis pieejams šajā gadā, ko Tu iepriekš nebiji apzinājies?
  • Kā Tu vari veidot vidi, kurā citi jūtas droši?
  • Kā Tu vari sagatavoties nākamā gada izaicinājumiem?

Ar šīm pārdomām un vēlmi turpināt izaugsmi – vēlu priecīgus svētkus un iedvesmojošu 2025. gadu!