Darbinieku emocionālā labsajūta darbā, to galvenie ietekmējošie faktori
Signe Kaņejeva, Kantar
Kantar pētījumu rezultātu apkopojums
Laimīgāks, mazāk stresains un nenoraizējies darbinieks ir efektīvāks un produktīvāks darbinieks. Strādājošie novērtē, ja darba devējam rūp ne tikai viņu produktivitāte, bet arī viņu emocionālā labsajūta.
Lai sekotu līdzi darbinieku apmierinātības, labbūtības un emocionālā noskaņojuma jautājumiem, kā arī citiem ar darbu un darba vidi saistītiem būtiskiem jautājumiem, pētījumu kompānija Kantar regulāri veic dažādus darbinieku pētījumus. Šajā vebinārā kopīgi ielūkosimies jaunākajos Kantar veikto pētījumu rezultātos, meklējot atbildes uz katram personāla un organizācijas vadītājam svarīgiem jautājumiem:
- Kādi aktuālie jautājumi Latvijas iedzīvotāju prātos ir pašlaik?
- Cik lielā mērā un kā globālie ģeopolitiskie satricinājumi ir ietekmējuši iedzīvotāju, t.sk. strādājošo, emocionālo stāvokli?
- Kā darbinieki Latvijā raksturo savu kopējo apmierinātību dzīvē un darbā? Kādas ir apmierinātības izmaiņas dinamikā?
- Kā darbinieki Latvijā raksturo savu emocionālo labsajūtu dzīvē un darbā? Kādi ir galvenie iemesli pozitīvam vai negatīvam labsajūtas vērtējumam darbā? Vai ir kādas izmaiņas dinamikā?
- Kāda ir elastīga darba režīma ietekme uz darbinieku apmierinātību?
- Vai darbinieka labbūtība, darbinieka motivācija, darbinieka iedvesma, aizrautība, kā arī darba un privātās dzīves līdzsvars ir paša darbinieka, organizācijas vai abpusēji dalīta atbildība? Vai vērtējumā vērojamas kādas izmaiņas?
- Vai darbinieki savā ikdienas darba dzīvē saņem konstruktīvu atgriezenisko saiti no tiešā vadītāja?
- Vai un cik bieži darbinieki no sava darba devēja saņem atzinīgus vārdus par paveikto? Vai darbinieki paši šādus vārdus saka saviem kolēģiem?
- Vai kopumā darba ņēmēji Latvijā jūtas novērtēti kā darbinieki?
- Kā arī ieskats citos aktuālos darba dzīves jautājumos.
Ar šiem un citiem jaunākajiem Kantar veikto darbinieku noskaņojuma pētījumu rezultātiem vebinārā iepazīstinās Kantar Lielo klientu direktore, personāla pētījumu eksperte, M.Sc. socioloģijā Signe Kaņējeva.