15. December, 2021, 10:00 - 12:00
Pieejamo vieto skaits: 58

Likumdevējs, veidojot normatīvo regulējumu par konkurences ierobežošanu un komercnoslēpuma aizsardzību darba tiesības, ir centies līdzsvarot darbinieka brīvību izvēlēties darbu un darba devēja intereses – nosargāt savu komercnoslēpumu, know-how, kā arī nepieļaut vērtīgu darbinieku pārvilināšanu pie konkurentiem. Likumdevējs ir paredzējis virkni instrumentu, kuru gudra pielietošana ļauj gan darbiniekam, gan darba devējam aizsargāt savas intereses.

 

BDO Law darba tiesību prakses grupa seminārā dalīsies ar praktiskiem ieteikumiem kā pasargāt savu uzņēmumu no riska, ka konkurenti, darbinieki vai bijušie darbinieki varētu pārvilināt uzņēmuma labākos darbiniekus jeb vienu no uzņēmuma labākajām vērtībām, kā arī atgādinās par dažādiem juridiskiem instrumentiem kā motivēt darbinieku, veicināt darbinieku lojalitāti, lai darbinieks neapsvērtu citas darba iespējas.   

 

  • Svarīgākie vispārējie principi un pamatnostādnes,
  • HR loma un atbildība šajā jomā;
  • Ieteicamie juridiskie instrumenti, ko izmantot, lai motivētu darbinieku nepārtraukt darba tiesiskās attiecības ar esošo darba devēju (vienošanās par apmācībām, akciju/kapitāla daļu opcijas u.c.);
  • Ieteicamie juridiskie instrumenti, kas vērsti uz darbinieka konkurēšanas nepieļaušanu (blakus darba aizliegums un nekonkurēšanas pienākums u.c.).

 

Vebināru vadīs: Alise Valdemāre, BDO Law vecākā juriste


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra. 

LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. Vebināra viesiem dalības maksa pasākumā Eur 45.00.

Pieteikuma forma


Pasākuma dalībnieki Pievienot

NB! Ja Jums ir aktīvs profils LPVA portālā, lūdzam ielogoties, jo pasākumam tādā gadījumā tiksiet apstiprināts automātiski.