29. September, 2021, 10:00 - 12:00
Pieejamo vieto skaits: 60

Nodokļu piemērošanas aspekti attālinātajā darbā


Kāpēc šīs jautājums ir aktuāls?

Globālā pandēmija ir ietekmējusi un joprojām ietekmē miljonu cilvēku dzīvi visā pasaulē. Mainās prioritātes - tiek meklēta iespēja strādāt jebkura vietā un laikā un aizvien biežāk izvēle krīt uz attālināto darbu. Tajā paša laikā darba dēvēja mērķis ir panākt, lai īstie cilvēki atrastos īstajā vietā, īstajā laikā un par atbilstošām izmaksām. Personāla vadības cilvēki ir vienojošs elements starp darba ņēmēju un darba dēvēju. No viņu veicamajām darbībām ir atkarīgs, vai vienlaicīgi tiks nodrošināta mērķu izpilde un darbinieku vajadzību apmierināšana.

Strauji mainās darba vidē. Valdība maina nodokļu, sociālās drošības un uzturēšanas noteikumus darbiniekiem, kas veic attālināto darbu. PwC eksperti seko jaunajām tendencēm darba tirgū, valdības pieņemtajiem lēmumiem un likumdošanas izmaiņām. Mēs palīdzam klientiem apzināt, strukturēt un ieviest procesus, lai sekotu nodokļu piemērošanas prasībām un to izmaiņām saistībā ar darbinieku nodarbināšanu, it īpaši, ja darbs tiek veikts attālināti no citas valsts, kas nav Latvija.


Semināra mērķis

  1. Ieskicēt kādas pārmaiņas PwC ir novērojis, balstoties uz globālām tendencēm (PwC tīkla aptaujas) un Latvijas darba tirgus tendencēm, kas var ietekmēt nodokļu piemērošanu.
  2. Iepazīstināt ar personāla nodokļu piemērošanu attālinātajam darbam un saistītajiem riskiem, ja darbs tiek veikts no citas valsts.
  3. Sniegt izpratni par starpvalstu līgumu piemērošanu, kā arī par nodokļu aspektiem, kas būtu ņemami vērā (slēdzot darba līgumu/ uzsākot darba attiecības attālinātajā darbā no ārvalstīm).

Jums interesējošos jautājumus varat atsūtīt pirms semināra, rakstot uz: irena.arbidane@pwc.com. Ja laicīgi iesūtīsiet savus jautājumus, tie tiks izmantoti kā piemēri semināra laikā, kas ļaus Jums saņemt izvērstu atbildi uz Jūsu jautājumu.


Mūsu pieeja

Balstoties uz PwC veiktās aptaujas  “Hopes and fears 2021” rezultātiem, ieskicēsim aktuālo situāciju un izmaiņas globālā darbaspēka ainā, kuru ietekmējusi COVID-19 pandēmija. Ar dažādu piemēru palīdzību sniegsim izpratni par būtiskiem nodokļu piemērošanas un juridiskiem aspektiem, kas būtu ņemami vērā, risinot personāla jautājumos darba vidē.


Sagaidāmie rezultāti

Apmeklējot šo semināru, iegūsiet: 

  • ieskatu par jaunajām tendencēm darba tirgū;
  • zināšanas par būtiskiem nodokļu piemērošanas principiem un nodokļu aspektiem attālinātajā darbā; 
  • spēju identificēt riskus un atrast risinājumus personāla jautājumos saistībā ar nodokļu piemērošanu.


Semināra saturs

  1. Pārmaiņas darba tirgū
  2. Personāla nodokļi attālinātajā darbā no ārzemēm
  3. Starpvalstu līgumu piemērošana un saistītie riski
  4. Praktiskā pieredze - iespējamās klientu situācijas un Jūsu jautājumi


Lektori

Irēna Arbidāne, PwC Nodokļu konsultāciju vadītāja


Datums 

29.09.2021. plkst. 10:00-12:00


Vebinārs notiks online. Piekļuves saite uz vebināru tiks nosūtīta dienu pirms vebināra. LPVA biedriem dalība vebinārā bez maksas. Vebināra viesiem dalības maksa pasākumā Eur 45.00.

Pieteikuma forma


Pasākuma dalībnieki Pievienot

NB! Ja Jums ir aktīvs profils LPVA portālā, lūdzam ielogoties, jo pasākumam tādā gadījumā tiksiet apstiprināts automātiski.