17. September, 2020, 14:00 - 16:00
Elizabetes iela 45/47, 6. stāvs karte
Pieejamo vieto skaits: 6

Rietumvalstīs plaši izplatīta metode kvalificēta darbaspēka piesaistīšanai, noturēšanai un motivēšanai ir darbinieku prēmēšana ar uzņēmuma akcijām. Šai metodei piemīt virkne priekšrocību: iespēja darbiniekiem pašiem iesaistīties lēmumu pieņemšanā par uzņēmuma attīstību; dividenžu saņemšana; atsevišķos gadījumos paredzēti arī nodokļu atvieglojumi.

Seminārā tiks sniegtas apskatīti šādi jautājumi:

  • Kādi ir personāla akciju/opciju ieguvumi uzņēmumam un darbiniekam?
  • Personāla akciju/opciju piešķiršanas praktiskie aspekti (nepieciešamā dokumentācija, darba tiesisko attiecību izbeigšana ar darbinieku, kuram piešķirtas akcijas/opcijas u.c.);
  • Nodokļu atvieglojumi un priekšnoteikumi to iegūšanai;
  • Paredzamās nākotnes perspektīvas attiecībā uz SIA.  

Par to, kas jāņem vērā uzņēmumam, emitējot personāla akcijas/opcijas un darbiniekam, saņemot akcijas/opcijas, stāstīs BDO Law darba tiesību un nodokļu speciālisti – Alise Valdemāre, Jānis Ciguzis un Jeļena Bārtule.

Alisei Valdemārei ir plaša pieredze darba tiesību jomā, konsultējot par dažādiem nodarbinātības jautājumiem visā nodarbinātības ciklā - sākot ar darba tiesisko attiecību uzsākšanu un līdz pat darba attiecību izbeigšanai/pārstrukturēšanai. Personāla akciju/opciju piešķiršanas jomā Alise ir sniegusi juridisko palīdzību vairākiem gan vietējiem uzņēmumiem, gan ārvalstīs dibinātiem uzņēmumiem un to darbiniekiem.

Jānis Ciguzis ir līdzautors 2020. gadā atkārtoti izdotajam sējumam “Darba likums ar komentāriem”, kā arī vairāku publikāciju autors par dažādiem biznesa un patērētāju aizsardzības jautājumiem. Jānis specializējas komerctiesībās un ir guvis arī ievērojamu pieredzi, konsultējot uzņēmumus sarežģītos darba tiesību jautājumos.

Nodokļu menedžere Jeļena Bārtule specializējas  fizisko un juridisko personu ienākumu nodokļu jautājumos. Jeļena konsultē darba devējus un privātpersonas par dažādiem nodarbinātības jomā aprēķināmo nodokļu jautājumiem, kā arī nodarbojas ar  korporatīvo plānošanas jautājumu risināšanu.

Pasākumam vairs nav iespējams pieteikt jaunus dalībniekus.